Absolwenci Ośrodka Kształcenia na Odległość – zdolni, kreatywni, ambitni…

Zobacz, kim są nasi absolwenci i jak wspominają Politechnikę Warszawską!

Aleksandra Marzec ukończyła studia na kierunku Informatyka z wynikiem celującym i otrzymała tytuł zawodowy magister inżynier.

Kilka słów od naszego absolwenta:

Moja praca dyplomowa pt. ”Architektury kognitywne oraz agenci językowi w systemach wspierających inwestycje giełdowe” polegała na przedstawieniu nowoczesnego podejścia do analizowania danych finansowych oraz wspomagania decyzji inwestycyjnych z wykorzystaniem najnowszych technologii, takich jak zaawansowane modele językowe. Skupiłam się na dokładnym zbadaniu i przeanalizowaniu możliwości oraz ograniczeń tych modeli w kontekście finansowym, co pozwoliło mi na opracowanie architektury i zaimplementowanie prototypu systemu. Prototyp, będący efektem końcowym, wspiera proces podejmowania decyzji inwestycyjnych, realizując zaawansowaną analizę techniczną, fundamentalną oraz sentymentu rynkowego. Opracowany system działa w oparciu o modele takie jak GPT-3 czy GPT-4 i generuje spójne odpowiedzi oraz raporty na polecenie użytkownika. System został wyposażony w wszystkie niezbędne dane do analizy, takie jak wskaźniki techniczne, raporty finansowe oraz aktualności z różnych portali finansowych.

Na co dzień pracuję jako programista w jednej z czołowych krakowskich firm informatycznych. Głównym moim obszarem zainteresowania jest tworzenie aplikacji internetowych. Obecnie, współpracuję z amerykańskim zespołem nad projektem dla jednego z banków amerykańskich.

Studia w Ośrodku Kształcenia na Odległość dały mi możliwość elastycznego dostosowania tempa nauki do mojego harmonogramu pracy, co znacznie zwiększyło moją efektywność. Dodatkowo dzięki wiedzy zdobytej podczas realizowania pracy dyplomowej w zakresie najnowocześniejszych technologii używanych w sztucznej inteligencji, mogę znacznie szerzej eksplorować nowe możliwości na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.