LeIA - Platforma nauczania zdalnego Ośrodka Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej

Uprzejmie informujemy użytkowników platformy zdalnego nauczania Ośrodka Kształcenia na Odległość Moodle OKNO, że aktualnie używana platforma funkcjonująca pod adresem moodle.okno.pw.edu.pl wkrótce zmieni nazwę na LeIA i będzie dostępna pod adresem leia.pw.edu.pl.

Platforma LeIA nadal jest systemem Moodle w nowszej wersji i jest kompatybilna z aktualnie działającą platformą Moodle OKNO. Zmiana nazwy platformy jest podyktowana względami bezpieczeństwa oraz warunkami licencyjnymi. Informujemy, że dokonaliśmy też zmian w warstwie graficznej platformy. Studenci i prowadzący używający dotychczas platformy Moodle OKNO bez trudu powinni się odnaleźć na platformie LeIA.

Co się wydarzy z platformami w najbliższym czasie?

Platforma LeIA jest już dostępna w sieci Internet pod adresem leia.pw.edu.pl. Studenci będą mogli się do platformy zalogować dopiero od 14 września bieżącego roku. Studenci, którzy zostali przyjęci na pierwszy rok studiów I i II stopnia będą mogli zrealizować swój pierwszy kurs pt. „Kurs przygotowujący dla studentów pierwszego roku (2023Z)”. Ogłoszenia i informacje dla studentów studiujących na studiach niestacjonarnych koordynowanych przez Ośrodek będą również od 14 września umieszczane tylko na platformie LeIA. Informujemy, że Ogłoszenia zamieszczane na platformie są wysyłane na indywidualne skrzynki pocztowe studentów w domenie pw.edu.pl.

Platforma Moodle OKNO, dostępna pod adresem moodle.okno.pw.edu.pl będzie funkcjonowała do 13 września bieżącego roku. Po tej dacie platforma będzie podległa procesowi archiwizacji a jej zawartość będzie przeniesiona do Archiwum kursów pod adresem arch.okno.pw.edu.pl. Informacje związane z archiwizacją danych będziemy umieszczać na platformie LeIA i w ogłoszeniach platformy Archiwum kursów.

Mamy nadzieję, że studenci przyjęci na studia w roku akademickim 2023/2024 szybko zapoznają się z informacjami jakie przygotowaliśmy na platformie zdalnego nauczania Ośrodka – LeIA, natomiast dotychczasowi użytkownicy platformy Moodle OKNO bez większych problemów odnajdą swoje ulubione ustawienia i wykorzystywane rozwiązania na platformie LeIA.

Uwagi prosimy kierować na adres: pomoc.okno@pw.edu.pl.