Najlepsi absolwenci 2023

Maciej Krasucki ukończył studia na kierunku Informatyka Stosowana z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy inżyniera.

Data publikacji: 03.04.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

Programowaniem zawodowo zajmuję się od ponad 5 lat. Projekty, w których brałem udział przewijały się przez różne branże, ale obecnie rozwijam się w międzynarodowym projekcie z branży FinTech. Moim głównym zainteresowaniem są aplikacje webowe oraz ich architektura.

Wiktor Rup ukończył studia na kierunku Informatyka z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Data publikacji: 31.03.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

W mojej pracy dyplomowej pod tytułem "Analiza wykorzystania wzorców architektonicznych w systemach opartych o mikroserwisy" skupiłem się na badaniu i wykorzystaniu wzorców architektonicznych w projektowaniu systemów opartych na mikroserwisach. W pracy dokonałem przeglądu literatury na temat wzorców architektonicznych i zaproponowałem wykorzystanie ich w projektowaniu systemów opartych o mikroserwisy. Jednym z najciekawszych aspektów mojej pracy była analiza porównawcza różnych wzorców architektonicznych i ich wpływu na jakość i skalowalność systemów opartych o mikroserwisy. 

Piotr Czytański ukończył studia na kierunku Informatyka Stosowana z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Data publikacji: 30.03.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

Od początku swojej pracy zawodowej jestem blisko związany z chmurą obliczeniową Azure. Pracując jako programista .NET od lat tworzę i rozwijam aplikacje oparte o nią.

W ramach mojej pracy dyplomowej stworzyłem porównanie usług przetwarzania bezserwerowego dostępnych na platformie Azure. Przetwarzanie bezserwerowe jest interesującym mnie zagadnieniem, więc realizacja pracy dyplomowej o takiej tematyce była dla mnie przyjemnością. Motywacją do stworzenia pracy był fakt mnogości dostępnych rozwiązań bezserwerowych. Z pozoru mogą one realizować zbliżone funkcje, jednak istnieją między nimi zasadnicze różnice. W swojej pracy chciałem te różnice zidentyfikować i opisać. W porównaniu uwzględniłem trzy usługi: Azure Functions, Azure Container Instances oraz Azure Container Apps. 

Łukasz Gut ukończył studia na kierunku Informatyka z wynikiem celującym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Data publikacji: 23.03.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

Cześć, jestem Łukasz!

Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się dopiero na studiach. To właśnie wtedy po raz pierwszy odkryłem, że pisanie kodu to pewnego rodzaju supermoc. Swoje pierwsze kroki w branży IT postawiłem bardzo szybko, jeszcze jako student 3 semestru. Jako, że w tamtym okresie byłem zafascynowany grami komputerowymi oraz matematyką, naturalnym kierunkiem był dla mnie GameDev. W ten oto sposób trafiłem na staż do firmy Sperasoft, zajmującej się produkcją gier AAA oraz rozwojem narzędzi wykorzystywanych przy ich tworzeniu. Do moich obowiązków należał rozwój silnika graficznego Unreal Engine 4 oraz pomoc przy tworzeniu gry z serii Mortal Kombat.

Jakub Koślacz ukończył studia na kierunku Automatyka, Robotyka i Informatyka Przemysłowa z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Data publikacji: 23.03.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

Jestem automatykiem i konstruktorem realizującym się zawodowo w branży bezzałogowych statków powietrznych. Związałem się z tą dziedziną na ostatnim roku studiów inżynierskich, na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. To tutaj zaistniała potrzeba głębszego zrozumienia zagadnień z zakresu regulatorów, czujników inercyjnych oraz szeroko pojętych zakłóceń. Postanowiłem więc dokształcić się na studiach magisterskich, wybierając tym razem kierunek Automatyka, Robotyka i Informatyka przemysłowa. Tryb zaoczny prowadzony „na odległość” umożliwił nieprzerwaną pracę i rozwój kariery zawodowej, przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy i dalszym zdobywaniu kompetencji.

Magdalena Kubit ukończyła studia na kierunku Informatyka Stosowana z wynikiem bardzo dobrym i otrzymała tytuł zawodowy magister inżynier.

Data publikacji: 23.03.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

Od czterech lat zajmuję się technologiami związanymi z chmurą obliczeniową, skupiając się na implementacji architektury mikroserwisów (inaczej zwanych mikrousługami). Obecnie pracuję jako programistka, jednakże coraz częściej zwracam uwagę na sposób prowadzenia projektów i podejmowanie odpowiednich decyzji technologicznych i architektonicznych. Studiując kierunek Informatyka Stosowna zdobyłam doświadczenie potrzebne do realizacji moich celów, a równolegle, w trakcie studiów, dostałam się do programu liderskiego „AmCham 30 Under 30”, gdzie mogłam wykorzystać wiedzę ze studiów w praktyce. 

Michał Krzyżanek ukończył studia na kierunku Informatyka z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Data publikacji: 20.03.2023

Kilka słów od naszego absolwenta:

Moja praca magisterska poświęcona została zagadnieniu ryzyka inwestycyjnego w ujęciu modelowania portfeli inwestycyjnych. Był to temat analityczny, celem pracy było wypracowanie procedury konstruowania oraz porównywania między sobą portfeli inwestycyjnych zoptymalizowanych w sensie minimalizacji określonej miary ryzyka - ekspektylowej wartości zagrożonej. Składała się zatem z kilku elementów – przetwarzania danych, implementacji algorytmu optymalizacyjnego, modelowania oraz analizy statystycznej wyników. Tak naprawdę każdy z tych nich stawiał przede mną nowe wyzwania i dawał mi okazję na nauczenie się nowych rzeczy. Szczególnie doceniam możliwość poznania różnych metod modelowania statystycznego. Kluczowy był również wkład mojego promotora, dr inż. Adama Krzemienowskiego, który odpowiednio pokierował mnie przez wszystkie etapy i zawsze był gotów odpowiedzieć na wszystkie moje pytania.