Absolwenci Ośrodka Kształcenia na Odległość – zdolni, kreatywni, ambitni…

Zobacz, kim są nasi absolwenci i jak wspominają Politechnikę Warszawską!

Kajetan Brzuszczak ukończył studia na kierunku Informatyka Stosowana z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy inżyniera.

Kilka słów od naszego absolwenta:

W ramach pracy inżynierskiej badałem możliwości wydajnościowe RaspberryPI głównie pod kątem próbkowania sygnału z sieci energetycznej z użyciem przetwornika analogowo-cyfrowego MCP3912. W czasie rzeczywistym, z zebranych próbek, generowane było widmo z wykorzystaniem algorytmu SDFT. Praca dodatkowo wskazała znaczące różnice implementacyjne i konfiguracyjne pomiędzy systemami FreeBSD i Linux. Z mojej strony został zaimplementowany w języku C sterownik SPI dla Linux, algorytm SDFT i komunikacja pomiędzy nimi. Następnie zmierzyłem opóźnienia dla próbkowania i generowania widma, jak i obciążenie CPU. Samo widmo było porównane z oscyloskopem. Dodatkowo, w pracy spisałem wszystkie kroki do odtworzenia badania. Według mnie wyniki pracy są obiecujące. Sama praca ma być podwaliną do przyszłych projektów z dziedziny elektrotechniki z wyszczególnieniem aktywnych filtrów do kompensacji mocy biernej w układach trójfazowych, gdzie parametry sieci ulegają częstym wahaniom tj. elektrownie wiatrowe.

Po studiach planuję kontynuację mojej aktualnej kariery. Od 7 lat specjalizuję się w programowaniu w C++ z kilkoma epizodami pracy z python'em, bash'em, javą, js, z naciskiem na projektowanie architektury przyjaznej programistom i rozwiązań niskopoziomowych. Wcześniej zajmowałem się sieciami telekomunikacyjnymi 5G od strony użytkownika jak i stacji bazowej. Aktualnie pracuję przy oprogramowaniu na telewizory.

Ośrodek Kształcenia na Odległość PW i jego specyfika nauczania umożliwiła mi ukończenie wcześniej już przerwanych studiów. Podczas nich mogłem spędzić czas i przeprowadzić badania na ciekawych projektach, tj. praca dyplomowa, uczenie maszynowe, czy silnik grafiki 3D,  itd, których nigdy bym nie wykonał pracując tylko w projektach komercyjnych. W przyszłości planuję spędzić czas przy projektach naukowych, gdzie tytuł inżyniera zazwyczaj jest bardziej niż mile widziany.