Absolwenci Ośrodka Kształcenia na Odległość – zdolni, kreatywni, ambitni…

Zobacz, kim są nasi absolwenci i jak wspominają Politechnikę Warszawską!

Maciej Pietraszko ukończył studia na kierunku Informatyka z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Kilka słów od naszego absolwenta:

Studia magisterskie w Ośrodku Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej otworzyły przede mną fascynujące możliwości rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Program nauczania, nie tylko poszerzył moje teoretyczne podstawy, lecz także umożliwił praktyczne zastosowanie w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Podczas studiów nie tylko zdobyłem solidne fundamenty teoretyczne, ale także rozwijałem praktyczne umiejętności, które na co dzień wykorzystuję w mojej pracy. Pracując w obszarze cyberbezpieczeństwa, specjalizuję się w testowaniu penetracyjnym systemów opartych na chmurze AWS, co stało się tematem mojej pracy magisterskiej.

Elastyczność studiów zaocznych umożliwiła mi efektywne pogodzenie wymagającego programu nauczania z równoczesnym zatrudnieniem. Ta równowaga pozwoliła mi nie tylko zdobywać wiedzę na uczelni, ale także bezpośrednio wdrażać ją w praktyce na bieżącej pracy. Kombinacja teorii i praktyki uczyniła studia niezwykle wartościowym doświadczeniem, które zdecydowanie przyczyniło się do mojego rozwoju zawodowego.

Dzięki zdobytym umiejętnościom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, które bezpośrednio wykorzystuję w codziennej pracy, stałem się nie tylko bardziej pewny siebie, ale także efektywniejszy w rozwiązywaniu problemów związanych z bezpieczeństwem informatycznym. Studia na Politechnice Warszawskiej w Instytucie OKNO okazały się kluczowym etapem mojej kariery, umożliwiając mi nie tylko poszerzenie wiedzy, ale także praktyczne zastosowanie jej w dynamicznym środowisku zawodowym