Wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami

Sekcja ds. Osób z Niepełnosprawnościami jest częścią Biura ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Wsparcie jest skierowane do osób z niesprawnością narządu ruchu, niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, w kryzysie zdrowia psychicznego, z chorobami przewlekłymi, z trudnościami w uczeniu, z innymi niepełnosprawnościami. Sekcja udziela pomocy studentom z orzeczeniem o niepełnosprawności, jak i bez tego dokumentu (na podstawie zaświadczeń lekarskich). Wspiera także studentów z niepełnosprawnościami przebywającymi na wymianach międzynarodowych.

Pracownicy Sekcji z Prorektorem ds. studenckich oraz Panią Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami podczas Drzwi Otwartych PW w 2022 roku.

Sekcja Ds. Osób z Niepełnosprawnościami zapewnia:

- pomoc asystencką w trakcie dojazdu na uczelnię oraz w trakcie zajęć

- możliwość dostosowania procesu dydaktycznego do indywidualnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności studenta

- pomoc w rozwiązywaniu indywidualnych problemów związanych ze studiowaniem

- dofinansowanie transportu związanego z aktywnością akademicką

- możliwość poznania przestrzeni budynku wydziałowego przed rozpoczęciem roku akademickiego

- usługi tłumacza języka migowego

- poradnictwo psychologiczne

- pokoje w Domach Studenckich dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

- systematyczne dostosowywanie budynków (np. pętle indukcyjne, podjazdy, windy, miejsca parkingowe)

- stypendium specjalne dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (student składa wniosek w dziekanacie macierzystego wydziału)

- wypożyczalnię sprzętu ułatwiającego studiowanie